[OIIFL] Złe wskazania temperatury zewnętrznej i coś jeszcze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Blutut
    Classic
    • 2012
    • 21

    [OIIFL] Złe wskazania temperatury zewnętrznej i coś jeszcze

    Twój tak nie podskakuje :lol:

    No i skręca przednią osią.
    Ale pewnie też by podjechał. :twisted:
  • piociel
    Rider
    • 2010
    • 526
    • Volkswagen

    #2
    [OIIFL] Złe wskazania temperatury zewnętrznej i coś jeszcze

    Mamy coraz częściej wysokie temperatury, a ja obserwuję często następujące zjawisko. Auto stoi w pełnym słońcu, rozgrzane jak cholera, a na MaxiDocie i radiu widzę temperaturę poniżej 20 C. Ruszam i temperatura również startuje do góry, aby po kilku minutach osiągnąć prawdziwą wartość.
    Kolejne spostrzeżenie dotyczy odpalania po dłuższym postoju w temperaturach 15-20 C. Przez około 30 sek po odpaleniu utrzymuje dosyć wysokie obroty ok 1,5k w związku z czym jest głośny jak tico na ssaniu . Przy innych temperaturach to nie występuje nawet w zimie jak było -15 C.
    Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
    Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

    Komentarz

    • Mihau
      RS
      • 2009
      • 7460
      • CHHA 2.0 TSI RS 230 KM

      #3
      piociel, u mnie też ma podwyższone obroty więc TTTM tyle, że u mnie to jest jakieś 1,2k rmp, a w zimę to również występuje tyle, że troszkę dłużej. Może nie zauważyłeś tego w zimę. Podepnij VAGa i sprawdź czy błędów nie ma ze wskaźnikiem temp.
      O2FL 1.8 TSI powered by DYNOSOFT

      Komentarz

      • eaglemirek
        RS
        • 2010
        • 14098
        • Octavia II combi (1Z5)
        • CAXA 1.4 TSI 122 KM

        #4
        piociel, odnośnie wskazań temp na MaxiDocie nie widzę zbyt wielkich anomalii, Raz w zimie zwróciłem uwagę że po mimo temp około -15 wskazania były dodatnie ale to było po około 1,5h po trasce więc pewnie temp silnika zadziałała na czujnik :P
        Jeśli zaś chodzi o podwyższone obroty to mam to samo :!: i to chyba częściej teraz latem niż zimą a przynajmniej teraz to bardziej słyszę :diabelski_usmiech (chodzi jak traktor i spalanie chwilowe rzędu 5-6l/h :evil: )



        CB Harry II ASC + Triflex

        Pozdrawiam Mirek!!

        Komentarz

        • piociel
          Rider
          • 2010
          • 526
          • Volkswagen

          #5
          Zamieszczone przez Mihau
          piocielPodepnij VAGa i sprawdź czy błędów nie ma ze wskaźnikiem temp.
          To nie takie proste, bo w tym temacie jestem kompletnie zielony ops:
          Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
          Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

          Komentarz

          • loyd
            RS
            • 2010
            • 2342

            #6
            Dzisiaj jechałem do Warszawy i dużo ludzi się pytało na CB jaka jest temperatura.

            Jest jakiś większy problem z termometrami w samochodach ?

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez piociel
              postrzeżenie dotyczy odpalania po dłuższym postoju w temperaturach 15-20 C. Przez około 30 sek po odpaleniu utrzymuje dosyć wysokie obroty ok 1,5k
              Nie bardzo wiem co w tym dziwnego, w każdym aucie którym jeździłem tak było.

              Komentarz

              Pracuję...